Tulokset

Kilpasarja tulokset:

Kilpasarja, miehet 10 h
Sija Joukkueen Nimi Kapteenin nimi 1-jäsen 2.-jäsen Maali
          Aika tulos
1 Free adventure Hannu Oja Juhani Tolonen Tuomas Säily 16:31:31 08:31:31
2 Visidon Jari Hannuksela Markus Turtinen Matti Niskanen 18:34:25 10:34:25
Kilpasarja, seka 10h
Sija Joukkueen Nimi Kapteenin nimi 1-jäsen 2.-jäsen Maali
          Aika tulos
1 Team1life Jukka Maaninka Johanna Yrjänheikki Janne Lämsä 16:55:10 08:55:10
2 Hiiltomiehet Teho Peetsu Ilkka Nurminen Kati Vehmas 17:02:08 09:02:08
3 Sonni Adventure Ville Lappalainen Sirpa Lappalainen 17:47:30 17:47:30

Harrastesarja Tulokset:

Harrastesarja, 6h
Sijoitus Joukkueen Nimi Kapteenin nimi 1-jäsen 2.-jäsen Maaliaika Tulos
1 Paksumahat Kai Ojala Kauko Heinikoski Veli-Matti Niskanen 16:46:26 04:48:26
2 Passion Adventure Niina Jaako Tytti Kaijanen 17:56:40 05:58:40
3 Paksumahat II Matti Passoja Antti Pietilä 18:08:10 06:10:10
4 Juntit Pekka Juntunen Timo Juntunen Janne Saukko 18:18:30 06:20:30
5 Auttajanne Jani Jussila Janne Paavola 18:20:35 06:22:35
6 Al Patu Pasi Kemppainen Alpo Mikkonen Tuomas Ilkka 18:33:20 06:35:20
7 Team Moilaset Eero Moilanen Sofia Moilanen 18:21:51 06:23:51
8 Team Dorat Maria Vesala Heidi Kuusiluoto 18:27:25 06:29:25
9 Paksumaha ladyt Sari Höynälä Jonna Höynälä 19:11:15 07:13:15
10 Kärkeen & Kotiin Eija Laasonen-Tervaoja Johanna Törmä 12:02:00
10 Mimmit Mervi Koukkari Maria Autio 12:02:00
11 Team Suunnaton Laura Kylmälä Tiina Syrjänen 18:12:05 06:14:05
12 HEATeam Henna Ovaska Elina Jokela Aku Åkerman 18:33:30 06:35:30

Kuntosarja Tulokset:

Kuntosarja, 4h
sija Joukkueen Nimi Kapteeni 1-jäsen 2.-jäsen Maaliaika Tulos
1 Jumi Petri Saarijärvi Mikael Blomback 16:49:00 02:19:00
2 Kenttäinsinöörit Marko Leukkunen Peter Soppela 17:00:15 02:30:15
3 Team Ajokoira Aku Jokiniitty Otto Sinkkonen 17:55:40 03:25:40
4 Hop hop, LOP! Päivi Sundelin Orvokki Pesonen Laura Pirttilahti 18:00:30 03:30:30
5 Karjalan Heilit Jenna Heikkinen Jaana Koskipaasi 18:18:15 03:48:15
6 Ojasta Allikkoon Marita Liikanen Kati Perälä 18:20:28 03:50:28
7 Team Buffee Enni-Maria Pääkkönen Henni Kivelä 18:55:25 04:25:25
8 Lippa ja Hene Henna Hinkula Liisa Jurmu 17:22:34 02:52:34
9 rääppööt Jonna Saarijärvi Suvi Blomback 17:49:20 03:19:20
10 AiTOUs Aino Erkinaro Tuukka Korpela DNS DNS

Kilpasarja Osuudet 2 ja 3 – Rullaluistelu ja juoksuKilpasarja Osuus 4.  Juoksu tai rullaluistelu

Sija Joukkueen Nimi MTB-osuuden 2. Osuus – Rullaluistelu 3. Osuus – Juoksu
    Aika Aika tulos Aika tulos
1 Free adventure 05:19:20 15:19:53 01:05:33 15:59:00 00:39:07
2 Visidon 06:30:50 17:02:50 01:29:00 17:53:00 00:50:10
  Joukkueen Nimi MTB-osuuden 2. Osuus – Rullaluistelu 3. Osuus – Juoksu
    Aika Aika tulos Aika tulos
1 Team1life 05:35:19 15:41:45 01:06:56 16:19:45 00:38:00
2 Hiiltomiehet 05:32:10 15:50:35 01:13:55 16:27:55 00:37:20
3 Sonni Adventure 05:58:25 16:27:07 01:21:42 17:10:10 00:43:03

Kilpasarja MTB tulos

 

Sija Joukkueen Nimi MTB-Ouluun Q1 & Q2 MTB-Jatuliin Q3,4 MTB-Virpiniemeen MTB-osuuden
    Aika MTB-Tulos Aika tulos Aika tulos Aika tulos Aika tulos Aika
1 Free adventure 10:08:00 01:13:00 10:41:00 00:33:00 12:18:00 01:37:00 13:11:45 00:53:45 14:14:20 01:02:35 05:19:20
2 Visidon 10:28:40 01:25:40 11:06:50 00:38:10 13:17:30 02:10:40 14:27:50 01:10:20 15:33:50 01:06:00 06:30:50
  Joukkueen Nimi MTB-Ouluun Q1 & Q2 MTB-Jatuliin Q3,4 MTB-Virpiniemeen MTB-osuuden
    Aika MTB-Tulos Aika tulos Aika tulos Aika tulos Aika tulos Aika
1 Team1life 10:12:30 01:13:00 10:45:30 00:33:00 12:38:30 01:53:00 13:34:45 00:56:15 14:34:49 01:00:04 05:35:19
2 Hiiltomiehet 10:19:00 01:14:30 10:48:00 00:29:00 12:47:31 01:59:31 13:45:00 00:57:29 14:36:40 00:51:40 05:32:10
3 Sonni Adventure 10:28:40 01:21:40 11:00:30 00:31:50 12:59:15 01:58:45 14:01:27 01:02:12 15:05:25 01:03:58 05:58:25
Kilpasarja, miehet 10 h Kilpasarja, miehet 10 h
Nro Joukkueen Nimi Prologi-Tulos
1 Free adventure 00:55:00
2 Visidon 01:03:00
Kilpasarja, seka 10h
Nro Joukkueen Nimi Prologi-Tulos
5 Team1life 00:59:30
3 Hiiltomiehet 01:04:30
4 Sonni Adventure 01:07:00